Nowoczesne ogrodzenia betonowe -  modne wzory

comment Komentarze: 0 favorite Hit: 67
Nowoczesne ogrodzenia betonowe -  modne wzory

Nowoczesne ogrodzenia betonowe pozwalają na wyjątkowo solidne, a przy tym estetyczne wydzielenie przestrzeni posesji. Producenci oferują obecnie ogromny wybór wzorów  ogrodzeń, dzięki czemu można je idealnie dopasować do stylu i charakteru ogrodu lub  działki. Ogrodzenie betonowe nowoczesne zapewnia nie tylko bezpieczeństwo i ochronę  prywatności, ale też cieszy oko - oznacza spokój na wiele lat. Jakie wzory cieszą się obecnie największą popularnością? Co warto wiedzieć na temat wybranych modeli  betonowych ogrodzeń? 

Wzory na nowoczesne ogrodzenia betonowe jednostronne i dwustronne

Wśród wzorów nowoczesnych ogrodzeń betonowych znaleźć można przede wszystkim ogrodzenia jednostronne i ogrodzenia dwustronne. Opcja jednostronna zawiera dekoracyjne zdobienia tylko po jednej stronie. Po drugiej stronie znajduje się gładki beton. W jakim przypadku sprawdzi się takie rozwiązanie? To idealny wybór dla osób, którym zależy na zachowaniu prostoty i na naturalnym wyglądzie ogrodu, a jednocześnie na dekoracyjnym wykończeniu od strony zewnętrznej. Nowoczesne ogrodzenie frontowe jednostronne można zasłonić po gładkiej stronie pnącą roślinnością, która stworzy rodzaj zielonego muru. Ogrodzenie betonowe dwustronne zawiera dekoracyjne zdobienia po obu stronach płyt, ale może też być całkowicie gładkie. Jego cena jest wyższa od wersji jednostronnej.

Nowoczesne ogrodzenie betonowe - wzór deska

Jednym z najbardziej efektownych wzorów nowoczesnego ogrodzenia jest tak zwana deska. Takie ogrodzenie składa się z elementów przypominających zarówno kształtem, jak i fakturą, deskę z naturalnego drewna. Poszczególne elementy można pomalować na dowolny kolor lub też pozostawić szarą barwę betonu. Z betonowych “desek” można tworzyć różne wzory, dobierając jednocześnie wysokość ogrodzenia zgodnie z indywidualną potrzebą (na przykład w przedziale od 1,5-2,0 m). Nowoczesne ogrodzenie betonowe - deska pomalowana na kolor brązowy fantastycznie prezentuje się w zestawieniu z płytą o wzorze kamienia łamanego. W ten sposób uzyskuje się efekt połączenia drewnianych desek z kamieniem, a jednocześnie trwałość takiego ogrodzenia jest znacznie większa niż w przypadku ogrodzeń wykonanych z oryginalnych, naturalnych materiałów.

Ogrodzenie betonowe - wzór kamień łamany

Ogrodzenie betonowe zawierające wzór imitujący kamień łamany to przykład opcji, która świetnie sprawdzi się na wielu posesjach. Z jednej strony mamy do czynienia z betonem, który idealnie nadaje się do nowoczesnych przestrzeni. Z drugiej jednak strony kamień łamany pięknie prezentuje się w otoczeniu domów zbudowanych w tradycyjnym, a nawet rustykalnym stylu. Wiejski charakter ogrodzenia warto podkreślić, łącząc elementy z wzorem kamienia łamanego 3D z elementami wspomnianego już ogrodzenia o wzorze deski. Surowy, szary beton z wzorem kamienia łamanego doskonale sprawdzi się na ogrodzeniu nowoczesnej lub minimalistycznej posesji.

Gładka płyta palisadowa - modny wzór na nowoczesne ogrodzenie betonowe

Gładkie, proste, pozbawione dekoracyjnych wzorów płyty palisadowe to kolejna opcja na nowoczesne ogrodzenie betonowe. Ma ona co najmniej kilka zalet. Przede wszystkim, można pozostawić naturalne, szare wybarwienie betonu lub też pomalować go na wybrany kolor, dopasowując całość ogrodzenia do otoczenia działki. Ponadto, wysokość ogrodzenia wykonanego z płyt palisadowych można dobierać w zależności od potrzeby (na przykład w przedziale od 1,5-2,0 m). Nowoczesne ogrodzenie betonowe z płyt palisadowych można też komponować w dowolny sposób:

 • Ogrodzenie całkowicie zabudowane (wysoki lub niski mur),
 • Ogrodzenie z prześwitami między wszystkimi płytami,
 • Ogrodzenie z prześwitami w górnej części.

Płyta palisadowa z wstawką - efektowny wzór na nowoczesne ogrodzenie betonowe

Płyta palisadowa z wstawką to wzór nowoczesnego ogrodzenia betonowego, który stanowi inną, ciekawą opcję ogrodzenia z płyt palisadowych. W takim ogrodzeniu oprócz gładkich płyt znajduje się dekoracyjna, betonowa, pionowa wstawka. Nowoczesne ogrodzenie betonowe - wzór z płyt palisadowych z wstawką doskonale nadaje się na ogrodzenie frontowe, ale też na ogrodzenie boczne znajdujące się pomiędzy posesjami. Taka wersja prezentuje się wyjątkowo elegancko, a jeśli dodatkowo zdecydujemy się na pomalowanie poszczególnych przęseł, możemy uzyskać efekt ogrodzenia palisadowego aluminiowego lub stalowego.

Płyta ażurowa - wyjątkowy wzór nowoczesnego ogrodzenia betonowego

Jeśli zależy nam na solidnym ogrodzeniu, które zabezpieczy naszą posesję, ale też nie będzie całkowicie zabudowanym murem, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku betonowa płyta ażurowa. Poszczególne elementy ażurowego ogrodzenia można komponować w taki sposób, by uzyskać jego pożądaną wysokość, na przykład 1,5 m, 1,75 m czy też 2,0 m. Nowoczesne ogrodzenie betonowe - wzór ażurowy można pomalować dodatkowo na wybrany kolor, podnosząc jego estetykę i dopasowując go idealnie do aranżacji całej posesji. W jaki sposób można układać wzór ażurowego, betonowego ogrodzenia?

 • W dolnej części przęsła zabudowane, w górnej - płyta ażurowa,
 • W dolnej części płyta ażurowa, w górnej - zabudowana,
 • Płyty ażurowe na całej wysokości ogrodzenia, z jedną lub z dwiema pełnymi płytami u 
 • dołu.

Nowoczesne ogrodzenie betonowe - wzory płyt

Wybierając nowoczesne ogrodzenie betonowe, możemy mieć pewność, że będzie nam ono służyć wiele lat, a jego wygląd pozostanie niezmieniony, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Trwałość i solidność to jednak oczywiście nie jedyne zalety takich ogrodzeń. Duży wybór wzorów i kolorów sprawia, że można je dobrać w taki sposób, by w idealny sposób podkreślały charakter przestrzeni wokół domu. Betonowe ogrodzenia dają nam też wiele możliwości aranżacyjnych - pozwalają stworzyć imitacje naturalnych materiałów, a jednocześnie zapewniają niepowtarzalną wytrzymałość. A oto nowoczesne ogrodzenia betonowe - wzory płyt, które cieszą się największą popularnością:

 • Wzory graficzne, które świetnie wpiszą się w nowoczesne, modernistyczne i awangardowe aranżacje otoczenia budynków,
 • Wzór cegły, który pięknie będzie się komponował z dworkiem lub domem o tradycyjnej bryle,
 • Wzór piaskowca, który jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej aranżacji przestrzeni wokół domu,
 • Wzór żaluzji, które prezentują się bardzo efektownie i idealnie uzupełnią aranżację otoczenia domu o nowoczesnej bryle.

Ogrodzenie betonowe - wymiary i wzory

Nowoczesne ogrodzenia betonowe dostępne są nie tylko w wielu wzorach, ale też wymiarach. Aby przybliżyć nieco zakres możliwości, podajemy poniżej kilka popularnych wymiarów. Na przykład:

 • Ażurowa płyta palisadowa może mieć długość 200 cm, wysokość 25 cm i grubość 4 cm,
 • Płyta betonowa z wzorem graficznym może mieć długość 200 cm, wysokość 40 cm i grubość 4 cm,
 • Płyta palisadowa do montażu z wstawką betonową może mieć długość 200 cm, szerokość 20 cm i grubość 4 cm, a sama wstawka może mieć wymiary 50x38x4,5 cm.
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień