Łupek DKSM

Łupek elewacyjny, murowy i do gabionów DKSM Księżyce.

Aktywne filtry

Z dumą prezentujemy absolutną nowość w naszej ofercie, czyli produkty polskiej marki DKSM, gdzie króluje łupek szarogłazowy wydobywany z kopalni „Księżyce”. To materiał o wszechstronnym budowlanym zastosowaniu, niesamowitych właściwościach i wyjątkowym designie. W sklepie internetowym ogrodzeniaGT.pl czeka na Ciebie dodatkowa atrakcja – super cena łupka. W

arto poświęcić mu chwilę, bo jego kariera w branży dotyczącej wykończeń prężnie się rozwija. Ostatnio wzbudza on coraz większe zainteresowanie i to nie tylko u prywatnych nabywców, ale również u większych inwestorów, a kto wie, może właśnie Ty się na niego zdecydujesz. Zobacz koniecznie, do czego Ci się może przydać ten kamień.

Łupek szarogłazowy DKSM „Księżyce” – cena, gdzie kupić

Powszechnie panuje przekonanie, że wszystko, co jest dziełem matki natury, jest o niebo lepsze niż nawet najdoskonalszy odpowiednik stworzony przez człowieka i z tym absolutnie się zgadzamy. Jednym z trafionych przykładów jest właśnie łupek szarogłazowy. 

Jest to fragment skały metamorficznej, która wskutek wielu procesów geologicznych uległa podzieleniu (obłupaniu). W efekcie powstały ogromne złoża łupkowe, z których można pozyskiwać ten niezwykły surowiec przez wiele lat. Jednym z takich pokładów, gdzie można eksploatować kamień łupany, jest kopalnia „Księżyce” zlokalizowana na terenie Dolnego Śląska i właśnie stamtąd firma DKSM uzyskuje materiał skalny.

Łupki barwy szaro-brązowej sprzedawane są w formie paletyzowanej lub w workach typu big-bag. Opakowania tj. paleta lub worek zawierają 1 tonę produktu. Jak wygląda sprawa kosztów i gdzie kupić kamień murowy? Tym absolutnie nie musisz się przejmować, bo w naszej internetowej hurtowni ogrodzeniaGT mamy zasadę, że cena musi być zawsze jak najkorzystniejsza. Staramy się, aby było możliwie najtaniej. U nas robisz zakupy w najwygodniejszej formie, czyli online. Oszczędzasz czas i przede wszystkim pieniądze. Ponadto, jeśli masz wątpliwości, pytania, chętnie służymy pomocą. Zamówiony towar dostarczamy jak najszybciej. Skoro już te ważne kwestie mamy omówione, to zapraszamy na krótką prezentację łupka DKSM „Księżyce”.

Łupek Księżycowy DKSM – dostępne produkty, wymiary i ogólne właściwości

Oferowany przez DKSM łupek Księżycowy jest wydobywany ręcznie w postaci surowej i częściowo wstępnie przesiewany przez sito. Następnie odbywa się selekcja i  poszczególne kamienie są pogrupowane wg odpowiednich wielkości i kształtu. To najistotniejsze parametry, które ostatecznie decydują, do jakiej kategorii zakwalifikowana zostanie dana płytka i do czego będzie można ją wykorzystać. Każdy z produktów ma określony wymiar i przybliżoną grubość.

Jakiego typu łupki proponuje DKSM? Zacznijmy od produktów paletyzowanych:

  • Kamień elewacyjny dostępny w kilku wariantach wymiarowych, dzięki czemu bez problemu można dobrać łupek odpowiednio pod kątem nawet najbardziej wyszukanego projektu ścian zewnętrznych. Kamienie o wielkościach płytek 15 x 15 cm – 40 x 40 cm mają grubość w zależności od potrzeb w zakresie 1-3 cm lub 1-4 cm. Jeśli ściana elewacyjna zawiera dodatkową warstwę izolacyjną z wełny mineralnej lub styropianu, warto wtedy dobrać kamień o mniejszej grubości, aby nie przeciążyć zbytnio murów. Dlatego na zamówienie specjalne można dobrać cieńszy kamień na elewację o grubościach 1 cm (tu oprócz standardu w kolorze szaro-brązowym dostępny jest dodatkowo kolor szary) lub 2 cm. Natomiast wymiary płytek są takie same jak w wersji podstawowej.
  • Kamień murowy płytowy – łupki formatu 15 x 15 cm – 40 x 40 cm o grubościach 2-6 cm.
  • Łupek murowy bloczkowy o długościach od 20 cm i grubości 10-25 cm. 
  • Łupek skalniakowy średni – to bryła ozdobna o wielkości płytek od 20 x 20 cm do 100 x 100 cm, grubość 10-50 cm
  • Łupek na ścieżki ogrodowe – wymiary od 20 x 20 cm do 80 x 80 cm, grubość 4-6 cm.
  • Łupek wielkopłytowy – to szarogłaz o wymiarach 40 x 40 cm – 120 x 120 cm i grubościach od 4 do 10 cm.

Produkty pakowane w worki big-bag:

  • Kruszywa ozdobn: kamień do gabionów – to łupki wielkości 6 x 6 cm – 15 x 15 cm i grubościach 1-3 cm oraz kora kamienna (łupkowa) – frakcje w wersji niepłukanej: 1-3 cm; 2-3 cm oraz 3-6 cm; wariant płukany wymiary: 0,5-1 cm lub 1-2 cm.
  • Bryły ozdobne, czyli łupek skalniakowy drobny – format od 10 x 10 cm do 40 x 40 cm.
  • Łupek murowy w 3 wymiarach: 6 x 6 cm – 15 x 15 cm; 6 x 6 cm – 30 x 30 cm oraz większy kamień 10 x 10 cm – 30 x 30 cm, którego grubość dochodzi do 10 cm.
  • Łupek murowy bloczkowy – wymiary od 20 cm, grubości 10-25 cm.
  • Łupek fasadowy – wielkość od 15 cm, grubość 4-12 cm.

Dlaczego tak polecamy łupek szarogłazowy DKSM „Księżyce”? Powodem jest jego wysoka jakość i imponujące właściwości. Ten naturalny kamień jest w stanie przetrwać w nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Łupki dobrze znoszą mroźne zimy i co ważne dzięki znikomej nasiąkliwości są odporne na wilgoć. Powierzchnia kamienia jest odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a przy tym nie wymaga stosowania specjalnych impregnatów ochronnych. Poza tym łupkowa powłoka nie porasta grzybami, mchem i nie pleśnieje. To materiał, którym doskonale daje sobie radę na wolnej i nieosłoniętej przestrzeni. Inwestując w łupek, płacimy raz, bo wszelkie konserwacje, naprawy, czy wymiana nie będą konieczne.

Kamień łupany DKSM „Księżyce” – mnogość zastosowań

Pomimo, że każdy z produktów ma wstępnie przypisane zastosowanie, to w rzeczywistości kamień łupany daje nam nieograniczone możliwości budowlane. To, co jeszcze wyróżnia ten surowiec to niesamowite uniwersalne i ponadczasowe walory aranżacyjne. 

Jeśli jesteśmy zwolennikami wszelkich nowości i stawiamy na wszechobecny minimalizm reprezentujący obecne czasy, łupek szarogłazowy doskonale odnajdzie się w takiej rzeczywistości. Jego kolorystyka i nieco surowa faktura świetnie współgra z nowoczesnym otoczeniem, gdzie dominują stonowane barwy, duże przeszklenia i metalowe konstrukcje. 

Z kolei w miejscach, gdzie rządzi tradycja, ceni się klasykę, łupek Księżycowy także będzie świetnie pasował. Tu z kolei zgrabnie podkreśli zamiłowanie do wszelkich ozdób i stworzy ciekawą kompozycję wraz z elementami drewna, których przecież w tego typu stylizacjach nie brakuje.

Podsumujmy zatem wszelkie możliwe zastosowania łupka. Przede wszystkim jest to kamień murowy, z którego wykonamy nie tylko trwałe i solidne mury, ale również podmurówki, cokoły, murki oporowe. Sprzedawany jest także w wersji jako typowy bloczek na ogrodzenie. 

Łupek to także szeroko pojęty kamień ogrodowy i tu otwiera przed nami morze możliwości. Poczynając od projektowania alejek ogrodowych z jego udziałem, poprzez tworzenie zabezpieczeń skarp, nasypów, wykończenie rabat (kamienie na skalniaki i ścieżki ogrodowe). Za pomocą łupka można wydzielić strefy na wolnej przestrzeni – np. odseparować miejsce nasadzeń roślin od części typowo rekreacyjnej. W ten sposób uchronimy trawniki i całą roślinność przed zadeptaniem, a dodatkowo zadbać o nią możemy, stosując korę kamienną z łupków. Nie można pominąć elementów architektury ogrodowej, do których wykończenia szarogłaz może okazać się także niezastąpiony. Wprowadzając takie naturalne akcenty, poprawimy komfort każdego miejsca. Takie skalne wykończenia zdecydowanie będą cieszyć oko, wprowadzając nas w klimaty typowo wypoczynkowe. Dzięki nim miejsce z naszym marzeń możemy mieć całkiem blisko.

Ciekawą formą łupkową jest też kamień elewacyjny, którym możemy również ozdobić ściany wewnątrz pomieszczeń. To bardzo oryginalna alternatywa dla tak powszechnie stosowanych obecnie tynków. Ściany pokryte kamieniem wyglądają elegancko i z pewnością wzbudzą zachwyt wszystkich wokół.

W budowlance krąży opinia, że wszystko, co z kamienia naturalnego jest drogie, ale my przełamujemy ten stereotyp tu i teraz. Skoro wiecie już, dlaczego warto postawić na łupek z kopalni „Księżyce”, to miejcie w pamięci, że w naszym sklepie internetowym ogrodzeniaGT macie towar w dobrej cenie, a budowanie z nami zawsze wyjdzie na dobre!